z: aydınlatma

KP56
KP

• Aydınlatma içinde hangi bileşenleri barındırıyor? Aydınlatma ve mimaride aydınlatma dendiğinde ne anlamamız gerekli? İyi bir aydınlatma projesinin olmazsa olmazları neler?

Aydınlatma herhangi bir hacim içindeki her şeyi birbirine bağlar. Biçim üretir, şekil verir, gölgeler oluşturur; sonuçta ambiyans sağlayıp atmosfer yaratır. En iyi aydınlatma genellikle öne çıkmaz, aksine mimarinin sahne almasına izin verir. Esas olarak iyi aydınlatma, yumuşak, rahat ve zenginleştirici veya canlandırıcıdır. Sert, çok parlak, şiddetli veya sinir bozucu değildir. Ormandaki bir patika boyunca ağaçların yere düşen gölgeleri ve bu harika gösterinin izlenmesi gibi doğada var olan deneyimler akla gelmeli.

• Aydınlatma, odağı istenen noktaya kaydırma veya uzaklaştırma açısından etkili bir bileşen. Bu özelliğiyle mimariye nasıl katkı sağlıyor?

Işık doğal olarak bilgilendiricidir. Tasarımda aydınlık ve karanlıkla oynamak, yani “kontrast”, parlak, yumuşak veya renkli kaynaklar kullanmak ve aydınlatma kaynaklarını belli bir düzende ya da aralıklarla yerleştirmek hem gözü, hem de kişinin kendisini fiziksel ve psikolojik olarak yönlendirir.​

• İç mekân, dış mekân, vitrin aydınlatması, sokak aydınlatması, otoyol aydınlatması vb. Bu farklı alanların her birinde aydınlatma nasıl ele alınmalı? Ortak payda ne olmalı?

Bütün aydınlatmalar, işin gerektirdiği uygun ışık düzeyini, parlama olmaksızın konforlu bir şekilde temin etmek ve içinde bulunan kişinin kendini iyi hissetmesini sağlamak için... 

Devamı için tıklayınız...
https://showroom-kiev.com.ua

кожаные мужские сумки

ukrterminal.kiev.ua