Yas Adası Yat Klubü

KP35
KP

Yas Adası Yat Klubü
Yas Adası, Abu Dabi, B.A.E Yas Island, Abu Dhabi, U.A.E

Eğrisel ve aerodinamik formu ile yeni marina ve F1 pisti için ikonik bir simge olarak tasarlanmış olan Yas Adası Yat Kulübü, bölgede hâli hazırda var olan eğlence ve ağırlama tesislerine güçlü ve etkili bir katkı sağlıyor. Kompleks; restoran, bar, dinlenme alanları, etkinlik ve yemek salonları, açık hava alanları ve ilgili yönetimler, perakende ve otopark alanları da dahil olmak üzere pek çok 5 yıldızlı kulüp kullanımını bünyesinde barındırıyor.

Arab Achievement Awards 2011’de Ortadoğu’nun En İyi Ağırlama Projesi (Best Hospitality Project 2011 in the Middle East) seçilen ve En İyi Dinlence Projesi (Best Leisure Project 2011 in the Middle East) kategorisinde kısa listeye kalan Yas Yat Klubü, Arabian Property Awards 2011’de ise Abu Dabi’deki En İyi Dinlence (Best Leisure Architecture, Abu Dhabi) ve En İyi Karma Kullanım Mimarisi Ödülü’nü (Best Mixed-use Architecture, Abu Dhabi) kazanırken London International Creative Competition (LICC) 2010’da kısa listeye kalmış.

Omiros One Architecture sunar…

“Aldar Properties için tasarladığımız Yas Adası Yat Kulubü, içinde Formula 1 yarış pistinin de bulunduğu Yas Marina Projesi’nin önemli bir parçasını oluşturuyor. Ortadoğu’daki ilk önemli çalışmamamız olan projeyi kurucumuz ve başkanımız Omiros Emmanouilides “yapıları deniz teması, bölgenin mirası ve adanın yeni F1 karakteri ile ilişkilendiren dinamik ve akıcı formların kompozisyonu “ olarak tanımlıyor.

Yat Kulubü, Yas Adası konseptini güçlendirmek, heyecan ve ilham verici hale getirmek tasarlandı.

Bünyesinde restoranlar, barlar, dinlenme alanları, etkinlik salonları, açık hava alanları gibi beş yıldızlı kulüp kullanımları ve 45 metre uzunluğunda gözlem kulesi bulunduran yat kulübü (birinci bina) ikinci yapıya göre daha anlamlı ve belirgin. Perakende ve yönetim birimlerinden oluşan ikinci bina kemer şeklinde cam iç avluya ve daha alçak gönüllü bir profile sahip.

Yat Kulubü, marina ve F1 pistinin oluşturduğu fonda iki ana binanın parlak beyaz renkteki dış kabukları ile ayırt ediliyor. Heykelimsi bina formları, mimariyi tamamlamak üzere tasarlanmış eğrisel çizgilerden oluşan bahçeye yerleştirilen çepeçevre bir seri havuzda yansımaktadır. Dış kabuklara bütünleşik bir kristal LED cephe aydınlatma matrisi, kabukların gece gökyüzüne karşı devasa ekranlara dönüşmesini sağlıyor.

İçeride, büyük fuayede (giriş holü) bir döner merdiven ve panoramik asansörü çevreleyen kavisli cam şelale duvar bulunurken bu mekân, zeminden 15 metre yükseklikte bir cam kubbeyle örtülü. Üç kat boyunca ahşap kaplama ve parlak bir metal duvar, girişi kanal ve marinaya hakim manzarası olan puro barına bağlamaktadır.

Üst kattaki VIP Lounge özel yemek salonlarını, toplantı ve buluşma alanlarını kapsamakta ve bunların tümü bina duvarlarının dış kaplamasının more olan kavisli bir tavanla örtülü. Yat Kulübünün “pruvası” üç katın her birinde dış güvertelere açılıyor.

O1A olarak mimari, iç dekorasyon, çevre düzenlemesi, yapı ve hizmet mühendislik disiplinleri dahil olmak üzere proje geliştirme için geniş kapsamlı tasarım ve denetim hizmeti sağladık.” ■
Был найден мной классный web-сайт , он рассказывает про https://buysteroids.in.ua.
Этот интересный сайт со статьями про Turanabol купить https://buysteroids.in.ua
купить жалюзи