Yapı Kredi Kültür Sanat Merkezi

KP

Kuruluş nedenini ve temel hedefini “kültür ve sanatı en iyi örnekleriyle, daha geniş bir çerçevede ele almak” olarak sunan Yapı Kredi Kültür Sanat Merkezi (YKKSM), 1964 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Merkez, 4 yıl süren renovasyon çalışmalarının ardından tekrar sanatseverlerin hizmetine açıldı.

Tasarımı Mehmet Kütükçüoğlu ve Ertuğ Uçar’a ait, Istanbul Galatasaray Meydanı’nda bulunan bina, camdan bir cepheye sahip. Bu sayede şeffaflık kazanan yapının, dışarıdan izlenebilen özelliği ile kültür sanat etkinliklerinin vitrini olması amaçlanmış.

Daha kapsayıcı bir form kazandırılan binada; müze, sergi alanı, 80.000 kitaplı kütüphane, çocuk etkinlikleri için özel alanlar ve çok amaçlı salon bulunuyor. Ayrıca yapı, İlhan Koman'ın Akdeniz Heykeli’ne de ev sahipliği yapıyor.

---

Yapı Kredi Kültür - Sanat Merkezi (Yapı Kredi Culture & Art Center) which presents its foundation incentive and its main objective as "to handle culture and art with the best examples in a wider frame" has been operating since 1964. The Center was opened after 4 years of renovation work. The building whose design was created by Mehmet Kütükçüoğlu and Ertuğ Uçar in Galatasaray Square, Istanbul has a glass facade. It is aimed to be a showcase of culture and art events with the ability to be seen from the outside.

The building with a more comprehensive form includes a museum, an exhibition area, a library with 80.000 books, special areas for children's activities and a multi-purpose hall. The building is also home to Mediterranean Sculpture by Ilhan Koman.
У нашей фирмы нужный веб сайт на тематику Нандролон buysteroids.in.ua
мото сто в киеве

велосипед горный