Villa Saitan

KP
Japonya’nın Kyoto şehrinde, Nishioji-hachijo’da 11 birimden oluşan bir toplu konut Villa Saitan. Bu tür konut komplekslerinde, ortaya çıkması muhtemel çok parçalı hali, sahip olduğu ilginç dış cephe mimarisiyle gizlemeyi başarmış. Dışarıdan bakıldığında tek, büyük bir ev olarak görülen yapının dış cephesi ağaç ve yapraklardan esinlenerek tasarlanmış.

Villa Saitan

Pencerelere denk gelen bu açıklıkları yaparken şöyle bir yöntem izledik: Öncelikle balkonları tamamen gizledik. Bir odanın tavan yüksekliğini arttırdık. Daireleri yerden bir metre yükselttik. Duvarın merkezine kavis şekli vererek, bina girişini oluşturan boşluğun çatıya kadar ince bir hat boyunca dalgalanarak uzanmasını sağladık. Aynı zamanda bu kavis hava dolaşımına da izin veriyor. Pencereleri bu kıvrımla uyumlu olacak şekilde tasarladık. Sonuçta kökleri dalgalanarakbüyüyen bir bitki şekli ortaya çıktı. Kavisli delikler, oyulmuş duvar yüzeyinde olduğundan, delik bölümünde de bükülme olması kaçınılmazdı. Bu bükülme bitkilerin şeklini, doğanın organik ve serbest stilini andırıyor. Apartmana giriş, duvardaki oyulmuş köklerden birinin içine girilerek gerçekleştiriliyor.

Villa Saitan
Konseptte bize fikir veren bir diğer detaysa, yapının inşa edildiği alanın tarihi bir değere sahip olmasıydı. Bu alan üzerine sıradan bir bina yapamazdık. Bu tarihselliğidevam ettirmek için “ölümsüz ağaç” fikrini geliştirdik. Belli belirsiz bir ağacın şekil aldığı bir bina değil, içinde hareketin olduğu yoğun ve büyük bir form tasarladık.”
KP 13
У нашей организации полезный портал с информацией про часы алиэкспресс www.topobzor.info
générique viagra