Villa Ronde

KP

Villa Ronde
Susaki, Japonya

Fransız-Japon ortaklığı olan Ciel Rouge firmasının yaptığı Villa Ronde (eliptik ev) yeşil çatısı ile Japonya kıyısında konumlanan okyanus manzaralı lüks bir aile konutu.

Sahip olduğu eliptik şekli yapının çevredeki manzaradan azami ölçüde faydalanmasını sağlarken, güçlü rüzgarların uğultusunu en aza indiriyor.

Henri Gueydan&Associations Ciel Rouge Creation sunar…

Yapının merkezinde bulunan avlu, güneyden gelen ışığı toplayıp binanın içine aktarıyor. Daire şekli yamaçla uyumlu olduğu kadar, görünmeden her şeyi görebildiğiniz deniz kıyısındaki eski kaleleri anımsatan bir çeşit panoramik kule oluşturması yönüyle de gayet kullanışlı. Daire aynı zamanda, esas olarak mahrem bir formdur. Akışkan dönen şekil, bağımsız katlar ve bütün odaların bağlantılı olması, binayı denizi arayan bir gezinti yerine dönüştürüyor.

Kıyı çizgisinin rengi mimarinin de rengini belirlemekte. Buradaki amaç manzarayı, yapı sanki büyülü bir kutuymuşçasına yapının içine çekmekti. Bu cephe manzaraya odaklı ve manzaranın mimarinin içine girmesini sağlıyor. Bina, insanları mimarinin içine alırken panoramayı onun etrafında geliştiriyor.

Bina iki bölümden oluşuyor:

Doğu tarafında mutfak, yemek odası, havuz ve spa’nın yanında asıl apartman.Batı tarafında ise konukları dışarıdan bağlantılı merdivenlerle çatıya ve havuza götüren konuk odaları bulunuyor. Burada amaç yerden yükselerek denizle baş başa kalındığını hissettirecek bir yere çıkılmasını sağlamaktı. Sergi alanı ise avlu etrafında dönmekte ve denize bakmakta.

Bir tepe içinde gizlenmiş olan bu yer aynı zamanda ısı dengesi açısından da oldukça iyi. Yapının her tarafında biyoklimatik mimari kullanıldı. Tüm çevrede, borular toprak altında ısı değişimi ve doğal havalandırma için dolaştırılarak gerçek doğal iklimlendirme sistemini oluşturuyor. Aynı zamanda zeminde, kışın termal panellerle ısıtılan sıcak su, yazın ise soğuk su dolaşıyor. 500 m2 güneş panelleri etraftan görülmeyecek şekilde çatıya yerleştirildi. 80 m3 suyuyla havuz da gayet iyi bir termal ağırlık oluşturuyor. 40 cm’lik kalın toprak tabakalı çatı bahçesi çok etkin bir izolasyon sağlıyor. İç bahçe sıcaklığın yukarı çıkıp taze havanın içeri girdiği bir konveksiyon sistemi yaratmakta.

Sonuçta ortaya çıkan yarısı yeraltında olan bir mimari oldu. Yani, tepenin üstüne inşa edilmemiş de tepenin içinden çıkıyormuş gibi görünen mimari, eşsiz deniz manzarasıyla olan dünya dışı bir yerde olduğu izlenimini veriyor.

Projede kullanılan malzemeler de en iyilerinden seçildi. Havuzu çevreleyen yer döşemeleri yalın ayak basabilmeye uygun şekilde yapıldı; havuzun kendisi içinse küçük taşlar kullanıldı. Mobilyalar malzemelerin doğallığını koruyor; basit ve temel modeller ve ilkelerle tasarlandı: Sofistike halin yeni bir olmazsa olmaz, temel fikirle birleşmesi gibi...” ■
В интеренете нашел нужный блог , он описывает в статьях про https://buysteroids.in.ua.
Был найден мной популярный портал про направление Энантал купить https://buysteroids.in.ua/inekczionnyie-anabolicheskie-steroidyi/testosteron/enanthal-250-enantxal.html
ролеты купить в киеве