STAUBACH und KUCKERTZ

KP36
KP

● Sayın Staubach ve Sayın Kuckertz, özellikle şehri mobilyaları alanında yaptığınız çalışmalarla dikkat çekiyorsunuz. Tasarımın bu alanına nasıl yoğunlaştınız? Profesyonel kariyeriniz ve tasarım ofisinizi nasıl kurduğunuzdan bahseder misiniz?

Ofisimizi 1995 yılında Berlin’de kurduk. Mimar ve tasarımcılar olarak esas işimiz ideal tamamlayıcılara odaklanmak. Kent mobilyaları toplu taşıma istasyonları projelerimizden ortaya çıkıp işimizin önemli bir parçası haline geldi.

● Bir şehrin kimlik kazanmasında kent mobilyalarının nasıl bir rolü var sizce?

Şehir yönetimlerinin ve yerel ulaşım şirketlerinin ürünlerin yüksek kaliteli tasarım olmasına son yıllarda giderek önem verdiklerini fark ediyoruz. Bu ürünlerin kamusal alanlara nasıl damgasını vurduğu artık anlaşılıyor.


● Tasarımlarınızın kentsel dokuyla uyumlu olması için nelere dikkat ediyorsunuz?

Yeni bir projeye başlamadan önce şehri ziyaret ederek proje için izlenimler topluyoruz. Öte yandan pratik tecrübemizin yanı sıra kişisel ve öznel izlenimler de yaratılan tasarım için belirleyici oluyor.

● Geleceğin kentlerinde yer alacak kent mobilyalarını hangi tasarım konseptleri yönlendirecek?

Modern kentsel ulaşım çözümleri için daha çok sayıda hizmete yönelik mobilyalar ortaya eminiz. Yakın gelecekte her şehirde bisiklet kiralama şirketleri ve e-mobilite olanakları için istasyonlar olacak.

● Düsseldorf için tasarladığınız kent mobilyaları hakkında bilgi verir misiniz?

Zaten uzun bir süredir Düsseldorf kamu hizmetleri için yüksek tasarım kalitesine oldukça önem veriyor. Belediye, park engellerinden otobüs duraklarına kadar sürekli bir tasarım stratejisini kendisine başarmak için bir hedef olarak belirlemiş durumda.

● Oturma sistemleri, bisiklet parkları, çöp kutuları ve otobüs duraklarından oluşan ve Metalco için tasarladığınız Collezione Vitus serisinden kısaca bahseder misiniz?

Collezione Vitus, Metalco ile gerçekleştirdiğimiz ilk proje ve başarılı bir işbirliğinin başlangıcıydı. Programa “koleksiyon” diyebiliriz çünkü bir kent, bir müşteri gibi gelip kamusal alanlar için gereken tüm ürünleri satın alabilir.

● Son olarak kariyerini bu yönde geliştirmek isteyen gençlere neler tavsiye edersiniz?

Gözlerinizi açık tutun ve gereksiz her şeyi dışarıda bırakın. ■

У нашей компании классный блог с информацией про волянский п.б..
swiss apotheke

проверка сайтов на вирусы