SCHOLTEN & BAIJINGS

KP49
KP

Tasarım sektörü açısından 2015...
Öne çıkanlar, farklılıklar...
2016 için öngörüler...

2015’e dair...

Carole Baijings: 15 yıl yoğun çalıştıktan sonra, olmasını daima istediğmiz herşey adeta kucağımıza düştü. Hollanda’da yapmış olduğumuz araştırmaların tamamını şimdi değişik ülkeler ve kültürlerdeki ihtiyaç ve geleneklere uygulayabileceğiz. Bu büyüleyici bir süreç. Başarımızın ardındaki sır, zanaatkarlar, küratörler, sanatçılar, eğitim verdiğimiz Design Academy Eindhoven’daki öğrenciler ve ilk başta birbirimizle birlikte çalışma kabiliyetimize dayanıyor. Ben detaylar ve kaliteyi gören bir göz iken Stefan işi ortaya çıkaran. Birlikte üç kişiden fazlasıyız!

Stefan Scholten: Kilit nokta aramızdaki ortaklaşa yaşamdır. Bu tasarımları bireysel olarak asla yapamazdık. Bu kelimenin tam anlamıyla Scholten & Baijings’dir.

‘Blocks & Grid’ textile for Maharam on Herman Miller furniture

2016 için...
Stefan Scholten: Tutkularımız halen yapmakta olduklarımızla aynı doğrultuda. MINI için tasarladığımız konsept araç hala bazı geliştirme fırsatları taşıyor. Yakın zamanda bir tane HAY için ve bir tane de dış mekân için sandalye tasarladık. Her iki tasarım da yakında piyasaya sürülecek. Gelecekte mobilya tasarımına daha çok odaklanmak istiyoruz. İşlerimizin boyutunu büyütmeyi ve diğer disiplinlere açılmayı istiyor ve bunu bir meydan okuma olarak görüyoruz. Mimari, moda, aksesuar ve tüketici elektroniğini düşünüyoruz. Aynı zamanda ABD’de daha çok iş yapmak niyetindeyiz. Bağlantılarımız var ve onlarla ilerlemek istiyoruz.

Carole Baijings: Gelecek planları hakkında konuştuğumuzda Arita/2016 projesinden de söz etmeliyiz. 2016, Japon Arita porselenlerinin 400 yıllık tarihini kutlama yılı olacak. Onyedinci yüzyılda bu porselenler Felemenk Batı Hint Kumpanyası’nın gemileriyle Avrupa’ya taşındı. Hollanda’nın Japon el sanatları ticaretiyle uzun bir geçmişi var. 1616/Arita Japan’ın da sanat yöneticisi olan Teruhiro Yanagihara ile birlikte projenin sanat yöneticisiyiz. Arita’nın 1616’daki kuruluşundan ilham alarak 16 uluslararası tasarımcının Japonya’daki 10 el işi porselen üreticisi firma ile ilişkisini sağladık. Bu 16 porselen koleksiyonu Milano Via della Erbe 2’deki Salone del Mobile 2016’da ve Amsterdam Rijksmuseum’da sergilenecek.

Tilt Top Table - HAY - ‘Blocks & Grid’ textile for Maharam on Herman Miller furniture
Предлагаем вам со скидкой www.buysteroids.in.ua по вашему желанию, недорого.
китайский скутер ремонт

ремонт мото амортизаторов