Eden Locke

KP56
KP
© Nicholas Worley


Eden Locke, İskoçya’nın başkenti Edinburgh‘da tasarladığımız, zemin katında bir kafe ve bar bulunan 72 odalı bir otel. Proje, mevcut melez yapının içinin tamamen yenilenmesi ve donatılması işiydi. Bir 18. yüzyıl Georgian konutu ve 20. yüzyılda yapılmış eklentisini iskeletlerine kadar söktük ve bu noktadan oteli yarattık.

Edinburgh’un merkezi bölgesi New Town (şu anda 250 yıldan daha eski durumda ve UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunuyor), güçlü ve tekdüze Georgian stili cepheleri olan sıra evlerle sert görünümlü olsa bile güzel. Yerel gri kumtaşı ile örülmüş sıra evler ve teraslar İskoç Reformasyonu döneminin fiziki düzenlemesiydi. Bizim binamız, Craigsleith taş ocağından gelen kesme taşlarla kaplanmış cephesi ve kayağan taşla kaplı çatı altındaki bir dizi tavan penceresi ile tipolojinin klasik bir örneği. Georgian yapılar çeşitlilik veya süsleme anlamında fazla bir şey sunmasalar da mekânlardaki ışığın güzelliği ve oransal denge bizim için her şeyin üstünde.
 


Saygı duygusuyla, binayı kendi tarzımızla içeriden dışarıya doğru güzelleştirmenin yollarını aradık. Mevcut mirasın ayrıntılarını özellikle de pencere işleri ve çevrelerini önemsedik. Uzun İskoçya aydınlığının görsel sıcaklığını, sofistike bir şekilde tropikale doğru yönelen bir yaklaşımla büyüttük. Niyetimiz, binanın ciddi ve katı taş dokusu ile taptaze iç mekânı arasındaki gerilimin...

Devamı için tıklayınız...

продать гречиха

Dapoxetine 60 mg en ligne