Kiefer Technic Showroom

KP44
KP

Ernst Giselbrecht + Partner sunar…

Mimar olarak çözümümüz, showroom’un güney cephesinin tamamını elektronik olarak kontrol edilebilir bir seri yatay menteşe ile açılıp kapanabilen beyaz alüminyum panjur panellerden oluşan bir duvarla giydirmek oldu.


“Eskiden bina cepheleri, pencere düzenleri ve eksenlerle karakterize olurdu. Genellikle bulunulan dönem veya stilin özelliklerini taşıyan mimari elemanlar ve cephe rölyefleri kullanılırdı. Cephenin yapısı aynı zamanda zemin planını da belirlerdi; bir odada ne kadar fazla pencere ekseni varsa kullanıcının işlevi de o kadar önemli olurdu.

Çok da uzak olmayan bir geçmişte, ofis binaları daha açık bir yapıya sahip olmaya başladı ve eksenlerin sayısı önceden belirlendi; örneğin bir yönetici veya yüksek rütbeli bir danışman için kaç adet ve sade bir memur için kaç adet olacağı gibi.

Pencere kuşaklarının ortaya çıkmasıyla bu hiyerarşi terk edildi. Bugün dış cephenin tamamının şeffaf olması mümkün ve bu şeffaflık modern bir karakterin göstergesi. Aynı zamanda artan bireysel ihtiyaçların konfor isteğiyle bağdaştırılması da gerekmekte.

Bu nedenle bir süredir değişken koşullar ve ihtiyaçlara bireysel olarak adapte edilebilecek dinamik cepheler üzerinde çalışıyoruz. Tabii ki aynı zamanda arkalarındaki odalarda kimse bulunmadığı zamanlar optimizasyon programlarıyla da kontrol edilebiliyorlar. Böylece bu yeni şeffaf cepheleri hayata geçirmek ve yanı sıra odalardaki konforlu ve keyifli atmosferi korumak mümkün oluyor.


Bu cepheler sürekli olarak değişip ve her gün, her saat yeni bir “yüz” gösterirken - cephe dinamik bir heykele dönüşüyor.

Ameliyathane ekipmanları ve kapıları ile paslanmaz çelik mobilya üreticisi olan Kiefer, bir parka bakan ve firmanın ürünlerini en etkileyici şekilde sunacak havalı bir showroom istedi. Mimar olarak çözümümüz, showroom’un güney cephesinin tamamını elektronik olarak kontrol edilebilir bir seri yatay menteşe ile açılıp kapanabilen beyaz alüminyum panjur panellerden oluşan bir duvarla giydirmek oldu.


Bu dinamik cepheler kendi tercihlerine göre kullanıcılar tarafından değiştirilebiliyor. Aynı zamanda odalarda kimse bulunmadığı zamanlarda optimizasyon programlarıyla da kontrol edilebiliyorlar.

Böylece cephe içeridekilerin ışık ihtiyacı ve sıcaklık toleransına bağlı olarak şeklini zarafetle değiştiriyor. Sistem, bu binaya büyüleyici hareketli bir cephe yaratan sayısız model ve konfigürasyon sergilemek üzere programlanabiliyor.”
Вы можете Дека-Дураболин купить недорого с доставкой.
жалюзи киев