ILLY SHOP

KP

Milano’daki San Carlo Sanat Galerisi’nin içinde bulunan Illy kahve dükkânının iç mekân tasarımı, Torino/New York merkezli mimar Caterina Tiazzoldi tarafından yapılmış. Dükkân, 45x45 cm ölçülerinde bir ‘küp’ün tek bir öğe olarak, farklı şekillerde düzenlenmesiyle oluşturulan bir konsepte sahip. Parametrik bir cihazla küpün derinliği, kalınlığı, şeffaflığı ve dışa doğru yaptığı çıkıntı üzerinde oynanarak fiziksel özellikleri değiştirilebiliyor. Bu sayede aynı nesne üzerinde 3000’den fazla farklı yapılandırma elde edilebiliyor.
 

200 küp kullanılarak düzenlenen dükkân, Illy Café ürünlerinin farklı boyutlarına uyum gösterecek şekilde özel olarak tasarlanmış.

Ürünlere dışarıdan erişebilme, teşhir edilecek ürünlerin sayısı, arzu edilen şeffaflık düzeyi, ürün ebadı gibi istenen farklı performanslara göre yapılandırılan farklı modüllerle, İlly ürünlerinin farklı karakterlerini sunmak mümkün olmuş.
 

Tavan ve duvarlardan oluşan bu sistem, şaşırtıcı bir mekân sunuyor. Küçük parçalara bölünmüş dükkânın boyutları, izleyicinin bakışlarının bir objeden diğerine geçerek mekânı keşfettiği bir oyuna dönüşüyor. 
KP 23
 

Этот интересный web-сайт про направление шины michelin цена profshina.kiev.ua
кукуруза продать

best seller books 2015