Dünya Standartlar Günü

KP

Sürdürülebilir mimari ve teknoloji, standartları temel alır; verimli enerji kullanımını, çevre ile dost yapıların ve akıllı şehirlerin oluşumunu destekler. Dünya Standartlar Günü, bu yaklaşımdan hareketle odağına daha da akıllı olması kaçınılmaz olan şehirleri alıyor.

Akıllı şehir uygulamalarını amaç edinen kentlerin sayısı giderek artıyor. Bu oluşumu destekleyen örnekler giderek çoğalıyor: En yakın park yerinin bulunduğu alanları gösteren park uygulamaları, yüksek teknoloji ürünü atık yönetim sistemleri, uygulama veya sosyal medya bazlı acil durum uyarısı, düşük emisyonlu toplu taşıma sistemi…
 
  • Lyon, tüketim kontrolü ve enerji kaynaklarının korunması amaçlı akıllı şebekeler üzerine deneyler yapan ilk Avrupa şehri. İçme suyu yönetim kontrolünü amaçlayan Hublo Projesi ve ulaşım verilerinin toplanması amacıyla Optimod Projesi uygulamalar arasında yer alıyor.
  • Amsterdam’ın akıllı şehir olma yolunda tasarladığı projelerdeki amaç; trafiği azaltmak, enerji tasarrufu ve kamu güvenliğini sağlamak. Evlere, enerji tasarrufu sağlayan akıllı enerji sayaçları takılmış, akıllı aydınlatma sistemi ile sokak lambalarının parlaklığı gün ışığına göre ayarlanmış.
  • Barselona, kendi kendine yeten bir kent olma yolunda ilerliyor. Bu doğrultuda, kaynakların etkili yönetimi ile yüksek standartlı yaşam düzeyi ve ekonomik büyüme hedefleniyor. Sensör teknolojisi ile çalışan sulama sistemi, trafik durumuna göre yeni otobüs ağı ve acil durum araçlarının zamanında hedefe varmalarını kolaylaştıran trafik ışık sistemi öne çıkan uygulamalar arasında.
  • Kopenhag’da karbon salınımını azaltmak en önemli öncelik. Gelişmiş bisiklet kültürü sayesinde bu öncelik şehrin DNA’sına işlemiş durumda.
  • Londra’da uygulanması planlanan projeler arasında katı atıkların geri dönüşümü ve yeraltı altyapı haritaları bulunuyor.
Standardizasyon bilincinin giderek yayılması ve yaşamın her alanına uygulandıkça ülkeleri kalkındıracak olan standartların kullanımının artması dileğiyle…
 
Нашел в интернете нужный веб сайт , он описывает в статьях про http://buysteroids.in.ua.
Этот важный интернет-сайт , он описывает в статьях про https://buysteroids.in.ua.
У нашей фирмы полезный веб сайт на тематику www.make-up.kiev.ua.