Cornwall Gardens

KP54
KP
Cornwall Gardens evi, asma bahçeleri, teras bahçeleri, yüzme havuzu, şelalesi, göleti ile geniş ve katlı bir yapı. Geleneksel Asya evlerine benzer biçimde U şeklinde düzenlenen odalar ortak bir avluya açılıyor. Binanın avlusunda geniş bir yüzme havuzu, şelale ve yeşil bitki örtüsü ve kayalarla süslenmiş gölet mevcut. Bu bölüm doğal aydınlatma, doğal havalandırma ve pasif soğutmaya yardımcı olurken yapı bu özellikleriyle ekolojik ve çevreye dost bir ortam sunuyor.

CHANG Architects sunar…
Daha önce arazide bulunan bir evin yeniden geliştirilmesiyle tasarladığımız bu yeni evi Chang Architects olarak kompleksi neredeyse tamamen dolduracak şekilde eğimli bir arsa üzerinde inşa ettik.

Bu evde birden çok kuşağın yaşaması amaçlandı. Müşterimiz, çocuklarını “büyüdüklerinde ailelerini burada yetiştirmeye” teşvik edecek “açık bir ev, aile için havalı, tropikal bir cennet” istedi.

Doğa ile sen-ben ilişkisiyle tasarlanan evde, aile ve doğa aynı nefes alma alanını kullanıyor. Bitkiler, su yapıları ve yaşam alanları bir olacak şekilde entegre edildi. Yapılan düzenleme gün ışığı ile aydınlatma, doğal havalandırma ve pasif soğutma sağlıyor. Herkes için genel olarak kendini iyi hissetmeyi teşvik eden çevre dostu bir ortam sunuyor.

Bodrum katta yüzme havuzu, güneşlenme terası, şelale, gölet, yemek odası, mutfak, yatak odası ve salon bulunuyor. Salon ve yemek salonunu birleştiren köprü yüzme havuzu ve göleti birbirinden ayırıyor. İlk katta üç yatak odası ve kütüphane, ikinci katta ise ebeveynlerin odası, spor salonu ve küçük bir oda daha mevcut. Kademeli bahçelerle kaplanmış yeşil çatı sıcağa karşı doğal bir yalıtım sağlıyor.


Girişteki su kaçırma geçmişi olan eski istinat duvarı, şelaleli bir yeşil bahçeye dönüştürüldü. Ziyaretçiler tropik yağmur ormanı bitkileri ve çağlayan suyun sesi ile karşılanıyorlar ki bu da her katta keyif veren bir şey.

Mevcut arazide çalışırken, daha önceki yapıdan kalan bazı bölümleri, gölge yaparak ortam ısısını düşüren ve iç mekânları izole ederek sıcaklığın iç kısımlara işlemesine engel olan tropikal meyve ağaçlarını dikmek için kullandık. Ev, arazideki taraçalar, biyohavuz ve süs havuzlarını çevreleyen kademeli saksılarla bulunduğu bölge içerisinde adeta yeşil bir vaha. Bu havuzlar, peyzaj alanlarının sulanmasında kullanılmak üzere yağmur sularının biriktirilmesinde kullanılıyor. Çeşitli bitki türlerinin dikildiği verandalar odaların etrafını çevreliyor ve merkezi havuzu yukarıdan görüyor. Bu verandalar, “passion fruit”lerden bir saksı köprüsü oluşturarak devam ediyor ve tırmanan asmalar batan güneşe karşı gölgelik ve komşulara karşı perde oluşturuyor.


Geniş aileler ve arkadaşlar için popüler bir buluşma yeri haline gelmiş olan ev çekiciliği ile arı ve kelebeklerden sincaplara kadar geniş bir biyoçeşitliliğe ev sahipliği yapıyor. Sürekli olarak doğayla temasta yaşamak suretiyle tropiklerde ‘yüksek sınıf’ yaşamın yeni tanımını sunan bu ev aynı zamanda, çağdaş tropik ortamı mümkün kılarak müşteri, danışman ekibi ve inşaatçı arasındaki büyük iş birliğini yansıtıyor. ■
https://best-cooler.reviews

www.rbt.com.ua

отруби цена