Arkaplan

KP46
Özgül ATAY

Her şey giderek daha yorucu bir hal almaya başladığında durup geriye, yaptıklarımıza bakmak ve soluklanmak iyi bir çözüm olabilir. Önümüzde yapılacak yığınla işi kolaylaştıracak bir yöntemi belki de daha önce kullanmış olabilir veya farklı deneyimlerden yararlanarak geliştirebiliriz. ArkaPlan bu yaklaşımı da kapsayarak hazırlandı. İçerisinde devam eden süreçleri kolaylaştırmaya yönelik şifreler barındırıyor. Bizim için çok değerli bir arşiv oluşturan 10 soruda röportajlarımızın tema sorularının cevaplarını tema konularını da anımsayarak başlıyoruz sayımıza.

Kesişimler, yeni bir konu başlığı olarak Cahit Berkay ve Hakan Demirel’i buluşturan sıra dışı söyleşi ile devam ediyor. Cahit Berkay’ın aslında bir mimar olmak istediğini ama hayat akışı içinde müziğe yöneldiğini öğreniyoruz. Yaratıcı yönünün müzikte başarıyı getirdiğini bilerek acaba mimar olsaydı neler yapardı diye düşünürken buluyoruz kendimizi. Hakan Demirel ile ortak görüşümüz bir müzik adamı olmasının ve ürettiklerinin değerinden mahrum olmamamızın önemi noktasına takılıyor doğal olarak. Bir müzik adamı ve bir mimar buluşması, müzik ve mimari arasındaki kesişimlerin yanı sıra keyifli ve ilginç bir sohbete de tanıklık etme şansı yaratıyor.

Bu buluşmaların ve disiplinler arası kesişimlerin yansımaları yeni disiplin ve konuklarla devam edecek. Bir başkasının gözünden anlamaya, anlatmaya ve geliştirmeye aracılık ederek katkı sağlamak üzere özel bir yöntem olarak “Kesişimler” Max21 ®‘in özel çalışmalarından biri olmaya aday. Bugüne kadar yaşam alanlarını kurgulayan yatırımcı-tasarımcı- mimar-tedarikçi yaklaşımlarının biraz dışına çıkarak iç mimari odaklı beklentileri anlamaya çalıştığımız ve önümüzdeki sayılara yansıyacak özel röportajlarla kurgulanan mini filmler öncelikle 4. Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu sahnesinde ve KP internet sayfasında yer aldı.

“Konfor” kavramının az bilinen bileşenlerini anlamaya yönelik seri, iklimlendirme-havalandırma ile üçüncü kez huzurlarınızda. Bunlara ek olarak ürün, görüş, etkinlik, ödül gibi birçok konu KP’nin süzgecinden geçirilmiş olarak sayfalarımızda yerlerini aldı. Bu sayfalar içinde belki de en önemlilerinden biri dünyada tarım kültürü ve sürdürülebilir bir gelecek konusuna odaklanan Expo Milano 2015.

ArkaPlan’a ışık tutması dileğiyle,
Keyifli okumalar...
Наш важный web-сайт , он описывает в статьях про Жиросжигатели купить https://buysteroids.in.ua
евроремонт в квартире

дизайнерский ремонт квартир киев