ARCUS CENTER

KP52
KP

Arcus Center for Social Justice Leadership
Kalamazoo, Michigan, ABD

Bu yılki Woman in Architecture ödüllerinde “yılın kadın mimarı” seçilen Jeanne Gang tarafından tasarlanan Arcus Sosyal Adalet Liderliği Merkezi pozitif sosyal değişimleri hızlandırma misyonuyla, insan hakları ve sosyal adalet alanlarında yükselen liderleri geliştirmek ve mevcut liderlerle iş birliği yapmak için çalışıyor. Bir çalışma merkezi ve toplantı alanı olarak yapı öğrencileri, öğretim üyelerini, misafir öğretim üyelerini, sosyal adalet önderlerini ve halktan kimseleri, daha adil bir dünya yaratmayı hedefleyen tartışma ve etkinlikler için bir araya getiriyor.

Tarihsel olarak, bu ülkenin en önemli sivil hakları için düzenlenen toplantıların pek çoğu da dahil olmak üzere sosyal adalet toplantıları en gayrı resmi ortamlarda örneğin bir kilise bodrumu, bir oturma odası, hatta bir mutfak masası etrafında gerçekleştirilmiştir. Tartışmaların yapılacağı ve bu çalışmanın görünür kılınacağı, çeşitli yollarla herkese kucak açan, yepyeni bir bina tasarlama, bu meydan okuma daha önce yapılamamıştı. Arcus Sosyal Liderlik Merkezi, sosyal adalet konularını bodrumdan çıkarıp dürüstçe kamu vicdanının önüne getirmeyi hedefliyor.

Arcus Center, pozitif sosyal değişimleri hızlandırma misyonuyla, insan hakları ve sosyal adalet alanlarında yükselen liderleri geliştirmek ve mevcut liderlerle iş birliği yapmak için çalışıyor. Bir çalışma merkezi ve toplantı alanı olarak yapı öğrencileri, öğretim üyelerini, misafir öğretim üyelerini, sosyal adalet önderlerini ve halktan kimseleri, daha adil bir dünya yaratmayı hedefleyen tartışma ve etkinlikler için bir araya getiriyor.

Merkezin mimarisi bu işi farklı şekillerde destekliyor. İç kısımda yapının görsel olarak açık ve gün ışığıyla aydınlatılmış iç mekânı, insanlar arasında psikolojik kültürel bariyerleri kırmaya başlayan ve karşılıklı anlayışı kolaylaştırmaya yardımcı olan düzenlemelerle ‘toplanma’yı cesaretlendirmek için tasarlandı.

Yapı hakkında almak zorunda kaldığımız birçok kararın - örneğin konferans, hitabet, erişilebilirlik veya cinsiyet tanımlamaları gibi - sosyal adalet açısından etkileri söz konusu. Tarafsız, adil uygulamaların doğrudan doğruya tasarıma entegrasyonu, merkezin her ölçekte sosyal dönüşüme önayak olmasını sağlıyor. Ayrıca yapı konut alanı, üniversite kampüsü ve doğal ormanlık alan gibi birbirinden farklı ama yan yana olan fiziksel ortamlara duyarlılıkla cevap verecek şekilde tasarlandı. Üç eksenli planı, bu üç ortama hitap ediyor ve iç hacmi sarmalayan, içbükey kavisli duvarlar ile birbirine bağlanan geniş şeffaf cepheleriyle onları birleştiriyor.

Arcus Center, sosyal adaletin olduğu bir dünyada her bireyin hayatının değerli olduğu ve doğasında var olan değerin tanındığı öğretisini bilerek, toplantı mekânlarının
british tv series woman detective

У нашей фирмы популярный web-сайт со статьями про купить шины fulda в киеве купить шины fulda в киеве