banner
doğa
nature
hayvan
animals
çocuk
children
kadın
women
pozitif ayrımcılık alanı
manifesto

Yayın hayatına başladığımız ilk günden bu yana nötr olmadığımız - olamadığımız konular var.

İtiraf ediyoruz: Pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Çünkü ne yazık ki pozitif ayrımcılık yaklaşımına ihtiyaç duyulan bir dünyada yaşıyoruz.

Toplumsal ve bireysel farkındalığımızın henüz çok yetersiz düzeyde olması nedeniyle; varlığını, özünü, haklarını koruyabilmek için her zaman korunmaya, dikkat edilmeye, özünü ve potansiyelini gösterme fırsatı tanınmaya ihtiyacı olanları göz ardı edebiliyoruz.

İstedik ki kendi sorumluluklarımızın bilinciyle bu konuyu daha kapsamlı ele alalım. Üzerimize düşen sorumluluğu, kırılgan ve çok önemli konulara dokunduğumuzun bilinciyle taşıyalım.

KP Pozitif Ayrımcılık vurgusu ile oluşturduğumuz kimliğimizi ilk kez Dikbaşlılar: Bilimi ve Dünyayı Değiştiren 52 Kadın* kitabını referans alan iletimizi paylaşırken kullanmıştık.

Büyük bir motivasyon ve kararlılıkla paylaşımlarımız devam ediyor, edecek.

Ufacık bir farkındalık oluşmasına katkı sağlayanlardan olabiliyorsak ne mutlu bize!

Katkıyı arttıracak önerilerinizi paylaşırsanız mutluluğumuz katlanarak artar.

Şimdiden sonsuz teşekkürler.

There are some certain topics that we have not been neutral - and we can not - ever since the first day we established our publication platform.

We admit that we are positively discriminating when it comes to these certain topics. Unfortunately, we live in a world where the approach of positive discrimination is still a necessity.

Since the social and individual awareness is still quite insufficient; we still ignore those who always need protection, the ones to be watched out; to be able to prove their power and their potential to be able to pursue their existence, their nature, and their rights.

We want to take up this issue in more detail with the awareness of our own responsibilities. Let's bear our responsibility with the consciousness of these sensitive and crucial matters that we are supposed to follow up.

The first time we shared our identity of “KP Positive Discrimination” to raise awareness, was the time when we had published a post about the book of Headstrong: 52 Women Who Changed Science - and the World*.

We will continue to emphasize these certain issues with arising motivation and determination.

We would be so happy if we could be the part of the community that has been working on raising awareness to change something for the better.

If you share your suggestions to increase this awareness, our happiness grows exponentially.

Endless thanks in advance.

Max21®
Mesajınız başarılıyla gönderildi
Bir hata olustu
#headstrong
DİKBAŞLILAR
Bilimi ve Dünyayı Değiştiren 52 Kadın

Kadınlar, hayatın her alanına sihirli dokunuşlarıyla değer katmaya devam ediyor. Her gün milyonlarca kadın farklı alanlardaki üretkenlikleriyle topluma hayat verirken; bir günün değil; her günün Kadınlar Günü olduğunu unutmayan herkes için:

Bu platform; bu sihirli dokunuşları sonsuz sevgiye dönüştürenlere bir teşekkür e-mektubu hazırlıyor. Şimdi, varlıklarıyla hayatımıza değer katanlara teşekkür etme zamanı!

MEOW COLLECTION
butyet

Meow Collection’ın lambadan rafa, masadan sandalyeye birbirinden eğlenceli mobilya tasarımları kullanıcıya konfor, kedisine ise oyun alanları sunuyor. Kedi ve kullanıcının paylaştıkları mekânda, keyifli vakit geçirilmesi hedeflenen ürünlerin tasarım sürecinde, mekânsal ve davranışsal fikirler ev mobilyalarına adapte edilmiş.

Her bir tasarımın kullanıcıya kedisi ile günlük aktivitelerinde etkileşime geçebilecekleri oyun odaklı bir yaşam alanı oluşturması hedeflenmiş.

Dünya Saati Dunya Kediler Günü Ramazan Bayramı Anneler Günü Anneler Günü Dünya Çocuk Günü Hayvanlar Günü Kediler Günü Kediler Günü Kediler Günü Darüşşafaka ile Eğitime Destek Dıkbaşlılar Dünya Çocuk Hakları Günü Kadın Hakları Günü
share
manifesto
positive
descrimination
area