15 BROAD STREET

KP
New York, Aşağı Manhattan’da yer alan ve Wall Street’teki ilk lüks apartman projesi olan Downtown by Philippe Starck'da bulunan, bir kız ve bir erkek kardeşe ait bu iki rezidansı Axis Mundi, ofis başkanı John Beckmann ve Richard Rosenbloom birlikte tasarlamış.

Erkek kardeşe ait dairenin ana odak noktası, yine kendisine ait Japon sanatçı Takashi Murakami’nin geniş bir koleksiyonunun bütün duvarı kaplayacak şekilde bir kolaj şeklinde asılması olmuş. Diğer ilgi çekici detaylar ise 6 m uzunluğundaki kırmızı kadife kanepe, Droog marka aydınlatma, Starck imzalı silah şeklindeki lambalar ve Mooi mobilyalar. Kırmızı, iç mekân tasarımında baskın renk olarak seçilmiş.

Kız kardeşe ait daire ise biraz daha küçük ve daha yumuşak bir tasarıma sahip. Ana tasarım öğesi, kayan panellere sahip, altın renkli ipek perdelerin süslediği, tamamen camdan yaratılan yatak odası olmuş.

Dairelerde bulunan pek çok mobilya, ankastre ve ipek halılar müşteriler için özel olarak tasarlanmış. Mekânın son derece değerli olmasından dolayı tüm odalar birden fazla işleve sahip.там kapli.kiev.ua

fiat.niko.ua/models/cars/fiat-500-new/

www.tamada.ua